Levný webhosting

V české republice je to s levným webhostingem poměrně snadné. Pokud vám jde o cenu, tak jednoznačně nejlevnější a i přes to nejvýkonnější webhosting nabízející opravdu zajímavé služby najdete pouze u Wedosu. Nikde jinde vám nenabídnou natolik zajímavé služby za nízké ceny. U ostatních firem narazíte na mraky omezení, která vás budou z části brzdit v rozletu. U Wedosu vás nikdo nebude šikanovat za to, kolik dat nahrajete na svůj web (data musí být relevantní – tj. 1 TB zálohy vaše PC vám tolerovat nebudou), a stejně tak vás nikdo nebude omezovat počtem návštěv za den, což je docela problém u ostatních firem. Navíc jako bonus dostanete tzv. Wedos Disk, na který si můžete nahrávat cokoliv chcete. Obrovskou výhodou Wedosu jsou také nízké ceny za domény. Wedos, se na rozdíl od ostatních na doménách nesnaží vydělávat.

Moje zkušenosti s Wedosem

Wedos, podobně jako Google webmastery, nutí ostatní webhostingové poskytovatele k nějakému tomu rozvoji, protože situace na našem trhu je celkem špatná. Opravdu kvalitních webhostingů, které vám nebudou ždímat peněženku je velmi málo. Wedos jako první ukázal, že je možné zřídit a zprovoznit webhosting za 5 minut! To vše díky online platbám a plné automatizaci, díky které Wedos šetří spoustu peněz za zaměstnance, kteří se tak mohou věnovat něčemu užitečnějšímu, třeba podpoře.

Sám za sebe mohu říci, že jsem nikdy s Wedosem neměl žádný větší problém. Snad jen v roce 2014 byly problémy s DDoS útoky, které si pravděpodobně objednala jejich konkurence – čert ví, jak to bylo. Každopádně od útoků firma hodně vyrostla a nasadila silné DDoS ochrany, takže nyní je snad jako jediná firma na trhu, která může nabízet služby odolné vůči DDoS.

U wedosu jsem měl jak webové stránky, které mám dodnes, tak i VPSku (Virtual Private Server), která mi dobře sloužila dva roky. Po té jsem VPSku musel zrušit, protože mi její správa zabírala poměrně dost času. Pokud vás to zajímá, tak jsem si zřídil VPSku u Savany, která nabízí VPSky, o které se nemusíte starat. Je to takový webhosting, který má více možností konfigurace a výkon určený pouze a jedině pro vás. O běh systému se nemusíte starat. To mi vyhovuje. Potřebuji vysoký výkon a snadnou údržbu. Hrát si s Linuxem je sice fajn, ale tak nějak na to nemám moc čas.

Co je VPS?

Jedná se o virtuální počítač, který máte plně pod kontrolou. To vám umožňuje na serveru rozchodit cokoliv co chcete s konfigurací, která vám bude vyhovovat. Nikdo vás nebude ničím omezovat. Budete omezeni pouze konfigurací virtuálního hardware. Jednou z nevýhod VPS je nutnost velmi dobré znalosti operačního systému, který na serveru provozujete. Z toho důvodu se VPS nedoporučuje pro začátečníky.