Metodika psaní článků

Pravidla pro psaní článků

  1. Absolutní zákaz kopírování cizích textů. Pokud nějaký cizí text chcete v článku použít, vždy uvádějte u citovaného nebo parafrázovaného textu (něčí myšlenka napsaná vašimi slovy) jméno autora a odkaz na dílo, ze kterého je čerpáno. Toto prosím vždy dodržujete. Nevíte-li jak správně citovat, podívejte se na web citace.com, kde je pěkný přehledný průvodce. Omezte množství citovaného textu max. na 5% délky článku, mimo citace zákonů.
  2. Pokud vkládáte do textu obrázky, pak jedině vámi vytvořené, nebo získané z webů, které publikují pod licencí, která umožňuje zdarma používání i pro podnikatelské účely. Jedním z webů, kde lze brát obrázky je web www.freedigitalphotos.net. Pozor, že u každého obrázku je nutné uvádět licenční informace (odkaz a autor), které najdete vždy u konkrétního obrázku. Nejste-li si něčím jisti, raději takové obrázky nepoužívejte.
  3. Vždy piště slušně, správně česky, v mezích zákona a v textu nikoho neurážejte.
  4. U obecných článků je vhodné začít tzv. perexem (úvodem), v kterém napíšete v jednom odstavci něco obecného o tom, čemu se v článku budete věnovat.
  5. Pište zajímavě. Zejména nadpisy článků by měly být napsané tak, aby potencionálního čtenáře přilákaly.
  6. Používejte správné formátování textu. Je potřeba správně text dělit do odstavců a nadpisy správně ve Wordu, nebo WordPressu označovat jako nadpisy.
  7. V článcích můžete používat odkazy na zajímavé webové stránky, které budou článek nějak obohacovat.

Jedna myšlenka na “Metodika psaní článků”

Komentáře nejsou povoleny.